Carousel Ads!

Bilenler bilir, oldum olası instagramcıyımdır :) “instagramcı”, ne demekse.. Kişisel hayatımda instagramcı olmakla birlikte dijitale gönül veren pek çok meslektaşım gibi iş reklam modeli konusuna gelince maalesef, “ı-ıh” diyordum. Ta ki instagram geçen hafta markalar ve reklamverenler için geliştirdiği yeni reklam modeli Carousel Ads’i duyurana kadar. Yeni özellik, daha akıcı hikayeler için geliştirilmiş ve bu sayede artık markalar paylaşım yaparken birden fazla görsele yer verebiliyor olacaklar. Kullanıcılara düşen görev ise ekranı sola sürüklemek. Böylece marka ya da ürün hakkında daha çok bilgiye sahip olacaklar ve markanın paylaştığı ilgili diğer görsellere de bakabilecekler.

Ayrıca, reklamverenler görsellerin yanısıra, “Learn More” butonuyla kendi websitelerinin linkini de kullanıcılara gönderebilecekler. Instagram, konuyla ilgili olarak reklamların önümüzdeki haftalarda gösterileceğini duyurdu.

Kaynak: http://mashable.com/2015/03/04/instagram-carousel-ads/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>