Dünya’nın En Büyük Amazon Siparişi!

Türkiye’de E-ticaret henüz emekleyedursun, Amazon yine adının hakkını veren bir işe imza attı.

Önce Reddit’te bir kullanıcı komşusuna dünyanın en büyük Amazon kutusunun geldiğini, bu kutuyla ne sipariş etmiş olabileceğini düşündüğünü söyledi. Birkaç gün geçmeden ortaya çıktı ki bu Nissan ve Amazon’un bir işbirliğiydi. Nissan potansiyel müşterilerine arzu ederlerse otomobillerini Amazon.com üzerinden satın alabileceklerini duyurmuştu. 3 tüketici gerçekten de otomobili internet üzerinden aldı.

Projenin videosu önümüzdeki hafta çıkacak.2014 model Nissan Versa Note sipariş eden ve karton koli içinde alan otomobil sahiplerine elbette marka kutuyu açmaları için yardım etmiş.
Amazon - Nissan

Bu arada Amazon ile ilgili bir kaç ufak not:

Amazon.com, ABD’li girişimci Jeff Bezos, evin garajında kitapçı olarak başladığı macerasına bugün dünyanın en büyük e-ticaret şirketi haline geldi.

  • İlk yıllarda sadece kitap satarak başlayan serüven, zamanla müzik, film, elektronik, oyun, giyim, mobilya, oyuncak, mücevher ile genişlemiş.
  • Dev şirket en yoğun olduğu dönemde 35 saniyede bir satış yapıyor ve tam 178 ülkeye gönderim gerçekleştiriyor.
  • Firmanın yoğun günlerinde 1.124 ton ağırlığında 2.1 milyon ürün sipariş aldığı da oluyor ve bu durumla başa çıkmak için i 10.000 ilave personel işe aldı.

Comments are Disabled