Nihayet Iphone ile yatay video çekebiliyoruz :)

Her yeni akıllı telefon daha gelişmiş kamera özellikleri ile karşımıza çıksa da bu videolar dönüp dolaşıp hep aynı sorunda düğümlenip kalıyor. Eğer video çekerken telefonunuzu yatay tutmayı unutursanız bilgisayarınıza aktardığınızda karşınıza anlamsız görüntüler çıkıyor ve “ne kadar güzel bir sahne yakaladım” dediğiniz videoların çöpe gittiğini görüyorsunuz.

 

Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük şikayetlerinden biri olan dik tutulan akıllı telefonlarla çekilen videoların kalitesizliği ve şekilsizliği sorununa ne Apple ne de diğer akıllı telefon kullanıcıları henüz bir çözüm getirememişken bunu yeni bir iPhone uygulaması kökünden çözüyor. Horizon isimli uygulama telefonunuzu nasıl tutarsanız tutun videolarınızı yatay şekilde çekiyor.

Akıllı telefon kullanıcılarının dikey video çekme alışkanlığını ve bunun getirdiği olumsuz sonuçlarından yola çıkan Horizon, böylelikle büyük akıllı telefon üreticilerinin düşünemediği bir şeyi düşünüyor ve yatay video çekmek için tek yolun cihazı yan tutmak olmaması gerektiğini söyleyerek aslında piyasadaki büyük açıktan faydalanmış oluyor.

Comments are Disabled